Elmas Tel İle Beton KesmeBlok betonlarda ve taşıyıcı sistemleri de elmas halatlar kullanılarak uygulanan özel bir kesim yöntemidir. Gücünü hidrolik üniteden olarak, aparatların montajıyla. beton kütle çevresinde dönen elmas kesicilerden oluşan tel (halat) desteğiyle kesim yapılır. Bu yöntem sayesinde kesim yüzeyi istenilen ekesende düz, pürüzsüz bir şekilde çıkarılır. Bir tarafı hafriyatla ya da toprakla kapalı betonarme blokların kesiminde tercih edilir. Baraj gövdelerinin kesiminde ve birçok kalın betonarme (radye temel, fore kazık v.s) elemanın kesiminde kullanılan en son teknolojik uygulamalardan biridir.

Elmas Tel İle Beton Kesme

Blok betonlarda ve taşıyıcı sistemleri de elmas halatlar kullanılarak uygulanan özel bir kesim yöntemidir. Gücünü hidrolik üniteden olarak, aparatların montajıyla. beton kütle çevresinde dönen elmas kesicilerden oluşan tel (halat) desteğiyle kesim yapılır. Bu yöntem sayesinde kesim yüzeyi istenilen ekesende düz, pürüzsüz bir şekilde çıkarılır. Bir tarafı hafriyatla ya da toprakla kapalı betonarme blokların kesiminde tercih edilir. Baraj gövdelerinin kesiminde ve birçok kalın betonarme (radye temel, fore kazık v.s) elemanın kesiminde kullanılan en son teknolojik uygulamalardan biridir.

Demir donatılı ve donatısız-yatay-dikey ve düşey 45 -90 -180 lik açılarla çalışabilen hidrolik veya elektirikli bir makinedir. En fazla 50 cm derinliğindeki betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntem olup, özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılır. Ray nereye monte edilmiş ise raya paralel olarak kesme işini yapar. Perde, döşeme, kolon ve kiriş gibi betonarme elemanlar üzerinde sıkça kullanılmaktadır. En önemli avantajları, vibrasyon olmadığından geriye kalan betonarmede çatlaklar oluşmaz. Klasik yöntemlerle karıştırılamayacak kadar hızlı ve sessiz bir yöntemdir. Derz kesme makinelerimiz ile 30 cm derinliğe kadar beton ve asfalt kesimleri yapılmaktadır.