Komprasör İle Kırım

Kompresör cihazları iki yönlü olarak üretilmektedir. Hilti olarak da bilinen bu makineler, kırıcı delici fonksiyonuna sahiptir. Gündelik hayatta herkesin evinde hilti cihazların kullanımı yaygındır. Matkap kompresör ile duvarda delik açma ve küçük tadilat işleri kolayca yapılmaktadır. Endüstriyel alandaysa kullanım nitelikleri çok daha geniş tutulmaktadır. Standart, ev tipi kompresör cihazlarınınaksine daha komplike ve işlevsel olanları kullanılmaktadır.

Kırıcı – delici özellikteki bu cihazlar inşaat alanında ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Kompresör ile beton kırımı işlemi kısa sürelerde yapılmaktadır. Vakit tasarrufu sağlamasının yanı sıra, çevre kirliliğini de en az seviyede tutmaktadır. Farklı teknik özelliklere sahip kompresör cihazları bulunmaktadır. Kırım amaçlı kullanımı amaçlanan matkapların, pres gücü daha sağlam olmaktadır. Saniyede yaptığı atış yüksek tutulmaktadır. Kişilerin fiziksek gücüne ihtiyaç duymadan, kontrolü kolay makinelerin üretilmesi önemlidir.

Komprasör İle Kırım

Hepimiz sık sık beton kırım işlemine şahit olmuşuzdur. Asfalt yenileme esnasında birçok belediye ve firma bu cihazları kullanmaktadır. Kolay kontrol edilmesi, atış kapasitesinin yüksek olması tercih sebeplerindendir. Asfalt kırımı sonrasında temizleme sürecide hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. İstenen cm kadar derinliğe gitmesi özel ayarlamalarla mümkün kılınmaktadır. Asfaltın kaç cm kırılması gerektiği projeye dayalı hesaplamalarla yapılmalıdır. Sonrasında cihazın ayarları düzenlenerek, arzulanan kadar betonun kırımı gerçekleştirilir. Kompresör ile beton kırım işlemi teknolojik yenilikler sayesinde kısa sürede tamamlanmaktadır.

Kompresör İle Beton Kırımı Uçları

Delim ve kırım işlemleri için ayrı ayrı uçlar kullanılmaktadır. Kırım için ayrı, delim için ayrı kompresör cihazları bulunmaktadır. Buna karşın, birçok matkap, hem kırım hem de delim için ayarlanabilmektedir. Fakat çok yönlü bu cihazlarda her iki işlem için farklı uçların kullanılması gereklidir.